Chcąc zaprezentować prawdziwe możliwości jonizatorów powietrza GPS postanowiliśmy przetestować je w praktyce. Sami zobaczcie spektakularny efekt naszego eksperymentu.
Założenie
Naszym podstawowym założeniem było udowodnienie skuteczności włączonego jonizatora oraz pokazanie przewagi jaką niesie stosowanie jonizacji w oczyszczaniu powietrza z zanieczyszczeń w ekstremalnych warunkach.
Opis eksperymentu z jonizatorem
Do eksperymentu użyliśmy następujących przedmiotów:
- Jonizator powietrza typu GPS-FC48-AC
- Pompka wtłaczająca
- Szczelny boks wykonany z transparentnej pleksi
Do każdego z dwóch boksów za pomocą pompki wtłoczyliśmy dym nikotynowy z pięciu papierosów.
W pierwszym wypadku po zaciągnięciu dymu z ostatniego papierosa włączyliśmy jonizator, który zaczął wypuszczać jony do wnętrza boksu i rozsadzać zanieczyszczenia wewnątrz pojemnika.
Dzięki emitowanym jonom powietrze w pierwszym (lewym) pojemniku oczyściło się już po 5 minutach i 10 sekundach. Co więcej – jesteśmy w stanie udowodnić również a priori, że zapach z dymu papierosowego dzięki procesowi jonizacji został zniwelowany do zera.
To samo powietrze wtłoczone do boksu z prawej strony bez włączonego jonizatora, utrzymywało się w pojemniku jeszcze przez około godzinę – do momentu, aż dym osiadł na dnie pojemnika.
Wnioski
Eksperyment powiódł się. Udało się nam, w warunkach laboratoryjnych, udowodnić skuteczność zastosowanego jonizatora powietrza. Prawie w 12 razy szybciej pozbyliśmy się z hermetycznie zamkniętego boksa zanieczyszczeń powietrza. Co więcej zniwelowaliśmy również nieprzyjemne zapachy.
Stosowanie jonizatorów pomaga nie tylko oczyścić powietrze z zanieczyszczeń, ale również zaoszczędzić koszty eksploatacyjne związane z montażem filtrów czy zużycie prądu. Dodatkową bezkonkurencyjną przewagą jonizatorów GPS jest brak wytwarzania szkodliwego ozonu.