Korzyści płynące z technologii GPS

KONTROLA PATOGENÓW – Jony wytwarzane przez NPBI są przyciągane przez patogeny – bakterie i wirusy. Podczas ostatniego etapu dezaktywacji jony usuwają wodór z patogenu, powodując, że wirus w powietrzu, bakterie lub zarodniki pleśni stają się nieaktywne lub nieżywotne. GPS wykonał gruntowne testy w celu potwierdzenia szybkości zabijania różnych patogenów. Poniżej znajduje się wykres pokazujący wyniki testów przeprowadzonych przez różne niezależne laboratoria.

CERTYFIKACJA LOTNICZA – Technologia GPS jest jedynym aktywnym systemem oczyszczania powietrza, który został zaprojektowany i zatwierdzony do działania w komercyjnych i prywatnych samolotach. Aplikacje lotnicze wymagają zaliczenia rygorystycznego testu DO-160, który dowodzi, że technologia nie generuje pola elektromagnetycznego ani szumu linii, który zakłócałby wyposażenie awioniki samolotu.
Ponadto technologia jonizacji dwubiegunowej jest wykorzystywana w wielu placówkach ochrony zdrowia do kontroli patogenów i zapachów. Technologia nie ingeruje w sprzęt do obrazowania, co mogłoby prowadzić do nierzetelnych testów.

REDUKCJA CZĄSTEK STAŁYCH – Igłowa Technologia Jonizacji Bipolarnej (NPBI) generuje jony dodatnie i ujemne. Po wytworzeniu jony mają żywotność około 60 sekund. Ta żywotność daje jonom czas na podróż wraz z przepływem powietrza do przestrzeni. W standardowych zastosowaniach związanych z jakością powietrza w pomieszczeniach (IAQ), które nie są systemami opieki zdrowotnej i pomieszczeń czystych, liczba cząstek zwykle mieści się w zakresie 18 µm drobin na pół metra sześciennego. Większość tych cząstek ma średnicę poniżej 0,3 µm, co oznacza, że ​​pozostają w powietrzu prawie bez końca. Tak małe cząstki mają bardzo małą masę i pole powierzchni. Prądy powietrzne w przestrzeni mają niewielką siłę, aby przenieść te cząstki z powrotem do filtra w celu ich wychwycenia. Większość ludzi widziała promień słońca w domu lub biurze, gdy światło słoneczne świeci przez okno, odsłaniając mgłę drobnych cząstek w powietrzu. Promień słońca ukazuje  małe cząsteczki, w tym pleśń, pyłek, sierść zwierząt domowych i wiele innych zanieczyszczeń organicznych. W rzeczywistości są tak małe, że przechodząc przez promień słońca nie można wykryć poruszających się cząstek. Gdyby wyobrazić sobie te cząsteczki jako śnieg, technologia NPBI to pług śnieżny! Jak wspomniano wcześniej, jony wytwarzane za pomocą NPBI przemieszczają się wraz z przepływem powietrza i wchodzą do przestrzeni, w której znajdują się drobne cząstki. Jony powodują, że niektóre cząstki są naładowane dodatnio, a inne ujemnie. Ponieważ przeciwne ładunki przyciągają się, cząstki te stają się magnesami i zaczynają przywierać do siebie, co nazywa się aglomeracją. Gdy cząstki stają się większe, zyskują powierzchnię i masę. Wzrost cząstek umożliwia wychwycenie ich przez filtry. Mówiąc ogólnie, jeśli masz promienie słoneczne w domu lub mieszkaniu, po 2-3 dniach działania systemu NPBI GPS nie będziesz już widzieć promieni słonecznych, a powietrzu w pomieszczeniu będzie znacznie mniej cząstek i pyłu. Blue Heaven Labs, niezależne laboratorium, przetestowało NPBI GPS i potwierdziło, że system wykorzystujący filtr MERV 8 i NPBI będzie miał taką samą lub lepszą kontrolę cząstek niż system wykorzystujący filtr MERV 13 bez NPBI. Oznacza to oszczędność energii wentylatora i oszczędność kosztów wymiany filtra.

LIKWIDACJA ZAPACHÓW –  jony wytwarzane przez opatentowane przez GPS urządzenia NPBI rozkładają gazy o liczbie poniżej 12 eV. Gazy szkodliwe są redukowane do związków lub cząsteczek już obecnych w atmosferze, w tym tlenu, azotu, pary wodnej i dwutlenku węgla. Związki powstają w wyniku przedostania się zanieczyszczeń na pole generowane przez NPBI. Na przykład formaldehyd, który jest odgazowywany przez wyposażenie budynków, jest znany jako czynnik rakotwórczy. Formaldehyd ma energię elektronową o napięciu 10,88 eV. Rozkłada się na  dwutlenek węgla i parę wodną, gdy napotka pole plazmy, eliminując w ten sposób zagrożenie dla zdrowia. Innym przykładem jest amoniak o wartości 10,07 eV. Amoniak jest zwykle wytwarzany przez osoby przebywające w przestrzeni i najlepiej rozumiany jako typowy zapach ciała. Amoniak rozkłada się na azot i parę wodną. Podsumowując, substancja chemiczna w przestrzeni reaguje z polem NPBI i powoduje powstanie nieszkodliwych cząsteczek w atmosferze. Wiele aplikacji wykorzystuje teraz technologię NPBI GPS zamiast filtrów węglowych lub nadmanganianu potasu do kontrolowania zapachów. Węgiel jest drogi, wymaga częstej wymiany i musi być „dostrojony” do docelowych zapachów i zanieczyszczeń. Filtry mają również duży spadek ciśnienia lub opór, co powoduje większe zapotrzebowanie na energię. Filtry węglowe wymagają końcowego filtra do odkurzania, ponieważ cząsteczki węgla są uwalniane z filtra. Wreszcie, jeśli nie chcesz, aby jakiekolwiek drobne cząstki dostały się do strumienia powietrza, potrzebny jest filtr końcowy, który zazwyczaj jest drogim filtrem Ultra-Low Particle Air (ULPA), podobnie jak w zastosowaniach radioaktywnych.

OSZCZĘDNOŚCI ENERGII – dzięki zastosowaniu procedury jakości powietrza wewnętrznego ASHRAE 62 (IAQP), w połączeniu z technologią NPBI GPS, powietrze zewnętrzne może zostać zredukowane nawet o 75% w instalacjach budynków ogólnego użytku (z wyłączeniem obiektów służby zdrowia). IAQP umożliwia zastosowanie oczyszczania powietrza w celu usunięcia zanieczyszczeń, zmniejszając w ten sposób potrzebę pobierania powietrza do rozcieńczenia z zewnątrz. Technologia NPBI kontroluje lub niszczy zanieczyszczenia, dlatego zapotrzebowanie na powietrze z zewnątrz jest mniejsze, co powoduje znaczne oszczędności energii wykorzystywanej do klimatyzacji. NPBI zostało zainstalowane w ponad 3000 inwestycjach, a natężenie obciążenia wentylacji zmniejszono do 0.15m3/min na osobę lub mniej. Na przykład, w aplikacji K-12 w szkole o powierzchni 9300 m2, typowe początkowe oszczędności mogą wynieść nawet 500 000 USD, a roczne oszczędności energii wynoszą zwykle od 2.69 do 4.68 USD na m2!

 

GPS NPBI

Other BPI

Wyładowanie Koronowe

Filtry HEPA

Węgiel Aktywny

Ultrafiolet(UV)

UV-PCO

Wytwarza szkodliwe produkty uboczne

Nie

Tak

Tak

Nie

Nie

Tak

Tak

Redukuje cząsteczki unoszące się w powietrzu

Tak

Tak

Tak

Tak

Nie

Nie

Nie

Niszczy LZO

Tak

Tak

Tak

Nie

Przechwytywany

Nie

Tak

Zabija patogeny

Tak

Tak

Tak

Nie

Przechwytywany

Tak

Tak

Zmniejsza koszt energii

30%

Tak

Tak

Nie

Nie

Nie

Nie

Certyfikat UL 2998 BEZ OZONU 

Tak

Nie

Nie

N/A

N/A

N/A

N/A

Poprawia powietrze w pomieszczeniach

Tak

Tak

Tak

Nie

Nie

Nie

Nie

Brak części wymienialnych

Tak

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Samoczyszczące

Tak

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Łatwy w instalacji

Tak

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Niski łączny koszt

Tak

Tak

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

 

Wyniki Testów Niezależnych Laboratoriów

Patogen

Czas Testu

Zlikwidowane

Laboratorium

Gruźlica:

60 minut

69.09%

EMSL

Clostridium Difficile:

30 minut

86.87%

EMSL

Norovirus:

30 minut

93.50%

ATS Labs

Gronkowiec Złocisty:

30 minut

96.24%

EMSL

Gronkowiec Skórny:

30 minut

96.24%

EMSL

Zarodniki Pleśni: 

24 godzin

99.50%

GCA

E.coli:

15 minut

99.68%

EMSL

Legionella:

30 minut

99.71%

EMSL